Nie da się odejść tak łatwo

K.N. Haner prezentuje trzeci tom z cyklu Niebezpieczni mężczyźni – Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3 (https://www.taniaksiazka.pl/zla-chwila-niebezpieczni-mezczyzni-tom-3-k-n-haner-p-1528592.html). Nadal skupiamy się na przygodach głównej bohaterki, Blaire, która właśnie została nominowana na szefową kokainowego kartelu, chwilę po śmierci jej ojca. W dodatku ma za sobą niełatwą decyzję, udało jej się odejść od męża, który toksycznie zatruwał jej życie, kontrolując niemal każdy jej krok. Nauka nowego zawodu idzie dość szybko, chociaż wymaga pomocy osób zaangażowanych w tę działalność. Spokoju nie będzie zbyt dużo, Phix wróci po swoją żonę, domagając się powrotu.

Liam jest przyjacielem Blaire, który wspiera ją w każdej decyzji. Pracował z jej ojcem, więc teraz stanowi idealnego kandydata na jej zastępcę, w dodatku po prostu miło spędza się z nim czas. Mężczyzna od jakiegoś czasu zbierał się, by powiadomić przyjaciółkę o tym, że chciałby, by byli kimś więcej niż tylko biznesowymi partnerami. Czeka na dogodny moment stanowczo zbyt długo, w międzyczasie powraca Phix i domaga się natychmiastowego powrotu. Szczęśliwie bohaterka nie jest już tak naiwna i łatwa w manipulacji jak kiedyś. Obydwaj panowie postanawiają ruszyć w wyścigu o jej względy Wiadomo, że wygra tylko jeden. Każdy wyciąga wszystkie asy, które kryje w rękawie.

Teraz i na zawsze

Blaire przechodzi sporą metamorfozę. Nie zajmuje się tylko sobą i swoimi problemami, które potrafiła rozbuchać do rangi tragedii narodowych. Potrafi też zrozumieć, że samym narzekaniem niczego nie zmieni. Praca, zwłaszcza tak niebezpieczna, otwiera jej oczy i pozwala na nowo uwierzyć w siebie. Pierwsza odmowa i twarde dyspozycje utwierdzają ją w przekonaniu, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Do momentu pojawienia się Phixa. Wiedziała, że wróci, to było oczywiste, ale nie podejrzewała, że potrafi się zmienić. A może tylko udaje, by osiągnąć swój cel?

Między małżonkami cały czas iskrzy, chociaż raz są to płomienie namiętności, raz nienawiści. Nie są w stanie zrozumieć, dlaczego tak bardzo ich do siebie ciągnie, skoro są tak skrajnie niekompatybilni. Uczą się siebie od nowa, w czym z pewnością pomaga uczuciowość Phixa, na którą wreszcie sobie pozwala. W małych dawkach, ale to wystarczy, by czytelnik mógł poznać go z zupełnie nowej strony. To już nie jest ten kobieciarz i tyran, którego pamiętamy. Obecnie to dojrzały mężczyzna po przejściach, a właśnie do takich Blaire ciągnie najbardziej. Pytanie, czy Liam nie zdąży przed Phixem, by udowodnić, że Blaire zasługuje na nowego partnera.