Trudne sprawy małżeńskie

Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3 – TaniaKsiazka to trzecia odsłona romansu gangsterskiego od Kasi N. Haner. Po raz kolejny wracamy do świata Blaire, jej kokainowego królestwa, które za sprawą śmierci jej ojca stało się właśnie jej własnością, a także zagmatwanych i zawiłych spraw małżeńskich bohaterki. Ta, w ostatnim tomie, właśnie odeszła od Phixa, który był zazdrosnym i apodyktycznym władcą jej losu. Myślała, że nie znajdzie w sobie siły na to, by wyzwolić się spod jego władzy. Udało się, chciaż nie na długo. Szczęśliwie przy następnym spotkaniu nie jest już niepewną siebie i rozedrganą kobietą z kompleksami. Zranienie jej będzie teraz trudne, a odzyskanie praktycznie niemożliwe.

Blaire rzuca się bez reszty w wir nowych obowiązków. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkie brzemię teraz na niej ciąży. Obserwowała niejednokrotnie ojca przy pracy, ale co innego być biernym świadkiem wydarzeń, a co innego rozdawać na nim karty. Do pomocy garnie się Liam, jej przyjaciel, z którym niejedno przeszła i jest w stanie od razu mu zaufać. Dzięki temu bardzo szybko nabiera pewności, że jej zachowanie i sposób  pertraktacji są właściwe. Nie boi się tak, jak kiedyś, jest w stanie spojrzeć w oczy sytuacjom kryzysowym. Liam coraz częściej patrzy na nią nie tylko jak na koleżankę. Niestety, nie zdąży zrobić ruchu, właśnie wtedy powraca rozjuszony stanem rzeczy Phix.

I co teraz? Poddajesz się?

Bohaterka nie daje się zastraszyć i pokazuje się małżonkowi z zupełnie innej strony. Od razu wskazuje, co jej się nie podoba, na co zezwala i do czego może dojść w ramach kompromisu. Nie wszystkiego nauczyła się w tak krótkim czasie, dalej jest w stosunku do Phixa dość łatwowierna, potrafi jednak zdawać sobie z tego sprawę. Mężczyzna zupełnie się zmienił, nie jest już bawidamkiem, którego znamy z wcześniejszych tomów, potrafi wypowiadać się z szacunkiem i przede wszystkim, co jeszcze nigdy się nie zdarzyło, zaczyna okazywać uczucia. A to zbija Blaire całkowicie z tropu. Nie wie już, czy mąż robi to specjalnie, manipulując nią, czy jest to początek drogi ku zmianie.

Phix i Blaire czeka długa droga w zrozumieniu tej relacji. Trudna, pełna skrajnych emocji i przede wszystkim absolutnie nie do przewidzenia dla czytelnika. Zakończenie pozostawi nas w zaskoczeniu, ponieważ nic nie prowadzi do takiego obrotu spraw. Nie bez uwagi powinniśmy traktować bohaterów drugoplanowych oraz wątki mafijne, których w tej odsłonie pojawia się dość sporo. Są też bardziej krwawe.