Nie odpuszczę. Nigdy

Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3 to kolejna odsłona przygód Blaire, córki potentata kokainowego, z cyklu Niebezpieczni mężczyźni od Kasi N. Haner. W tym tomie poznamy motywację bohaterki, jej metamorfozę oraz prawdziwą chęć osiągnięcia szczęścia i balansu w życiu osobistym. Nie bez powodu zostawiła męża, który jak na tyrana przystało, decydował o każdym jej kroku i manipulował nią na wszystkich polach eksploatacji. Kobieta znalazła w sobie nadludzką siłę, by się mu przeciwstawić. Miała nadzieję, że odejście załatwi sprawę. Tak się jednak nie stało. Phix powrócił do jej życia w najmniej odpowiednim momencie.

Blaire odziedziczy całą sieć zależności, a także świetnie prosperujący biznes kokainowy po swoim ojcu. Na początku będzie miała niemałe problemy z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości, ale w tym pomoże jej Liam, przyjaciel, któremu od zawsze bezgranicznie ufała. Z rozmarzonej, myślącej tylko o tym, jak jej źle bohaterki, przeradza się w stąpającą twardo po ziemi kobietę, która potrafi prowadzić biznesy z trudnymi klientami i dostawcami. Zyskuje respekt i wie, że w wielu kręgach jest nietykalna. Liam jest zachwycony jej przemianą i zastanawia się, czy między nimi nie mogłoby urodzić się coś więcej. Za długo jednak zwleka, w między czasie powraca Phix, który na nowo mąci Blaire w głowie.

Po co odchodziłaś, skoro nie chcesz?

Bohaterka ma poważny problem. Nie do końca wie, czy decyzja o odejściu była właściwa. Wiedziała, że wtedy Phix nie chciał się zmienić. Teraz chce i zarzeka się, że specjalnie dla niej zrobi wszystko. Może warto spróbować? Tylko co jeśli mężczyzna znowu nią manipuluje, tym razem udając, że się zmienił? Trzeba by było jakoś go sprawdzić, a na to Blaire ma już świetny pomysł. Szkoda tylko, że nie przemyślała go do końca, w najdrobniejszych szczegółach.

Autorka celowo zwodzi każdego z bohaterów i pozostawia ich w sytuacjach niedopowiedzeń i niezdecydowania. Ich podejście do związków i relacji z pewnością zmieniło się z czasem, problem w tym, że żadne dalej nie chce iść na ustępstwa i kompromisy. Małżeństwo bohaterów odbija się na osi miłość-nienawiść i nie może się zdecydować, gdzie ostatecznie powinno się znaleźć. Ich decyzje są dyktowane uczuciami, ale niekoniecznie zgodnymi z ich sumieniem i potrzebami. Nie jest też wiadome, czy ich sytuacja nie będzie się rozwijała w kolejnych odsłonach cyklu. Autorka zaserwowała zakończenie, którego nikt nie mógł się spodziewać, przez cały czas obcowania z lekturą.